Gedik Piliç, İzmir’deki yeni tesisleriyle satışlarını üç kat arttırdı

15 Ekim 2010 0

gedik piliçLojistik merkezi ve soğuk hava deposunu Bornova’daki 4. Sanayi Sitesi’nde hizmete sokan Gedik Piliç, İzmir’deki satışlarını üç katına çıkardı. Yeni tesisle birlikte personel sayısı ve dağıtım filosundaki araç sayısının da üçe katlandığını söyleyen Gedik Piliç Bölge Müdürü Tercan Özkaracaabatlıoğlu, lojistik merkezini ve soğuk hava deposunu yerel market zincirleri başta olmak üzere müşterilerine daha hızlı ulaşmak için kurduklarını dile getirdi. Soğuk hava deposunun 200 ton kapasiteli olduğunu aktaran Özkaracaabatlıoğlu, dağıtım filosundaki araçların frigofirik olduğunu vurguladı. Pilicin kesiminden itibaren müşterinin sofrasına ulaşıncaya kadar ürünlerinin soğuk zincirden çıkmadan işlem gördüğünü kaydeden Özkaracaabatlıoğlu, Bornova’daki tesislerin hizmete girmesinden sonra İzmir’deki satışlarının üç katına çıktığını belirtti. İldeki çok sayıda kamu kurumuna piliç eti verdiklerini ifade eden Özkaracaabatlıoğlu, “Önümüzdeki haftalarda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin İzmir’deki piliç eti ihtiyacını da biz karşılamaya başlayacağız. Tavukçuluk sektöründe 15 firma faaliyet gösterdiği İzmir’de Gedik Piliç, ilk üç işletme arasına girmeyi başardı. İzmir’in yanı sıra Ankara, Konya, Antalya, Denizli, Muğla, Eskişehir, Kütahya ve Adana’da da ciddi anlamda pazar payına sahibiz. Doğu illerine de haftada bir TIR’la ürün gönderiyoruz” dedi.

20 araçla İzmir’de dağıtım yaptıklarını kaydeden Özkaracaabatlıoğlu, dağıtım kapasitelerini tonaj anlamında da arttırdıklarını vurguladı. İzmir’de günde 25 ton et sattıklarını açıklayan Özkaracaabatlıoğlu, “Bunun yanında Ödemiş, Tire, Selçuk, Bayındır ve köylerine de çok hızlı servis yapıyoruz. Aydın’a da araçlarımız haftanın üç günü, Kuzey Ege’de ise Aliağa, Ayvalık, Bergama, Burhaniye ve Çanakkale’ye kadar haftanın üç günü ürünlerimizi ulaştırıyoruz” diye konuştu.

30 milyon dolarlık yeni tesis 2012 yılında tamamlanacak

Türkiye geneline ayda 6 bin ton et sattıklarını dile getiren Özkaracaabatlıoğlu, bunun günlük 125 bin adet kesim yaptıkları anlamına geldiğini kaydetti. “Hedefimiz günlük kesim miktarını üç yıl içinde 250 bin, beş yıl içinde de 400 bin adete çıkarmak” diyen Özkaracaabatlıoğlu, bu hedefe ulaşmak için yeni kesimhane yatırımına giriştiklerini açıkladı. Bu konuda makine yatırımları gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Özkaracaabatlıoğlu, şu bilgileri verdi: “Tesisin inşaatına başlanması için arazi konusunda yaşadığımız sorunları aştık. Şu anda projenin onaylanması bekleniyor. 30 milyon dolar yatırım yapılacak bu tesis 2012 yılında tamamlanacak. 35 bin metrekare kapalı alana kurulacak yeni kesimhanenin devreye girmesi ile Gedik Piliç ileri işlenmiş ürünlerini de üretmeye başlayacak. Bu tesisle birlikte soğuk hava depolarının, yem fabrikasının, ambalajlama ve paketleme tesisi, hammadde silosu ve üretim kümesi kapasiteleri arttırılacak.”

Özkaracaabatlıoğlu, Eşme’de sözleşmeli üreticilerin şu anda bir milyon adet kapasiteli yeni kümes yatırımlarını sürdürdüğünü, bu üreticilere firma olarak alım garantisi verdiklerinin altını çizdi. Gedik Piliç’in bölgede sağladığı büyümeye paralel olarak buradaki arazilerde mısır ve buğday ekiminin de arttığını söyleyen Özkaracaabatlıoğlu, şu anda bin 300 olan personel sayısının yeni kesimhanenin ve paralelinde gerçekleşecek kapasite arttırıcı yatırımların tamamlanması ile çalışan sayısının 3 bin kişiye çıkacağını kaydetti.

Sosyal ağlarda paylaşın !

  BENZER YAZILAR:

  1. Gedik Piliç, lojistik merkeziyle hedef büyüttü
  2. Gedik Piliç: Yeni tesisimiz ile 400 bin kesim kapasitesine ulaşacağız
  3. “AB’ye eninde sonunda çiğ piliç eti ihracatı yapacağız”
  4. Şeker Piliç, kırmızı et için ısınma turlarında
  5. Şeker Piliç, yem üretimini saatte 100 tona çıkaracak

  YORUM YAPABİLİRSİNİZ »

  *