Dinar’a süt ineği çiftliği

04 Temmuz 2010 3

inek çiftliğiDinar Sanayici ve İşadamları Derneği (DİSİAD) ilçede süt inekçiliği ve yetiştiriciliğiyle ilgili seminer düzenledi. DİSİAD’ın toplantı salonunda düzenlenen seminere konuşmacı olarak Dış Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Ömer Atasoy katıldı. Ömer Atasoy, devletin hayvancılığı geliştirmek için konuyla ilgili projelere teşvik amaçlı hibe verdiğini söyledi. Atasoy, hayvancılıkla ilgili proje hazırlayanların Ziraat Bankası kredilerinden de yararlandırıldığını anlattı.

DİSİAD Başkanı Sezai Karaağaç, dernek olarak hayvan yetiştiriciliği üzerine bir proje üzerine çalıştıkları bilgisini verdi. Karaağaç, devletin hayvancılığı teşvik için verdiği hibe ve kredilerden yararlanarak Dinar’a süt ineği yetiştirmek için çiftlik kuracaklarını söyledi. Sezai Karaağaç bunu için 100 baş süt ineği alacaklarını belirtti.

haber50

Sosyal ağlarda paylaşın !

  BENZER YAZILAR:

  1. Et fiyatlarının artması
  2. Süt hayvancılığına 44.7 milyon lira hibe
  3. Mado’dan 12 milyon dolarlık keçi çiftliği
  4. Zeytincilik Organize Sanayi Bölgesi Kuruluyor
  5. İTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Korkmaz: ‘Karaburun Sultaniye Üzüm Üretiminin Yeniden Canlandırılması Projesi’ ile üzüm piyasasını hareketlendirmeyi hedefliyoruz

  3 Comments »

  1. hasan KARKAC 30 Ağustos 2010 at 13:34 -

   bende boyle bir ciftlik yabmayi dusunuyorum masrafim ne kadar olur asaği yukari

  2. özkan sağlam 24 Haziran 2011 at 20:00 -

   çalişmalarınızda öncelikle başarılar diliyorum.ben 10 baş ile süt hayvan ı ıle başlamak istiyorum.sizce karlı olur mu zarar etme söz konusu olur mu .kendi uretdigim sütü koy usulu yogurt yaparak satmanın peşinde olacagım.sanayıye verirsem pek kar edemem diye düşünüyorum.sizce düşünceleriniz nasıl yonde beni bilgilendirirseniz çok ama çok memnun kalacagım.

  3. ismail seykal 22 Temmuz 2012 at 16:41 -

   yatırım yapmak istiyorum bu konuda bize bilgi verirseniz

  YORUM YAPABİLİRSİNİZ »

  *